in ,

5 narzędzi do pozycjonowania

5 narzędzi do pozycjonowania

Jeśli prowadzisz stronę internetową bez różnicy czy jest to blog czy bardziej rozwinięty portal , jeśli sam zdecydowałeś się pozycjonować swoją stronę musisz dysponować odpowiednimi narzędziami.

W tym wpisie wymienię 5 narzędzi seo z których sam korzystam i są one moim zdaniem niezbędne do skutecznego pozycjonowania.

WordPress Seo by Yoast

Seo by Yoast to najlepsza wtyczka do wordpressa. Plugin zyskał wielkie grono użytkowników. Jeśli chodzi o platformę wordpress wtyczka Seo by Yoast to narzędzie zawierające wszystkie przydatne funkcje w pozycjonowaniu. Nie wyobrażam sobie prowadzić strony na platformie wordpress bez tej wtyczki.

Dodawarka do katalogów oraz Presell Page

W pozycjonowaniu jeden z najważniejszych elementów to link building , czyli krótko mówiąc pozyskiwanie zewnętrznych linków prowadzących do naszej strony. Przy samodzielnym pozycjonowaniu konieczne jest posiadanie seo dodawarki do katalogów. Może być to dodawarka autoamtyczna lub pół automatyczna. Poniżej lista kilku seo dodawarek.

a) Publiker – Dodawarka automatyczna

b) OmniADD – Dodawarka automatyczna

c) Adder8 – Dodawarka automatyczna (Poczytaj na temat Adder8)

d) SeoLight – Pół Automatyczna dodawarka

ScrapeBox prawdziwy kombajn

ScrapeBox to wielofunkcyjne narzędzie , niestety obsługa jego jest dosyć skomplikowana. Z tego powodu nie jest to narzędzie dla amatorów. Mylą się również osoby które twierdzą ,że Scrapebox to narzędzie które dodaje jedynie komentarze do blogów wordpress. To tylko jedna z jego funkcji, fakt Scrapebox robi to świetnie.

Ping Seo Master czyli program to pingowania

Pingowanie przyspiesza indeksacje, możemy wysyłać ping do naszych wpisów lub do stron na których znajdują się nasze linki. Pingowanie przyspiesza indeksacje , chociaż czasem samo pingowanie nie wystarczy do zindeksowania strony w google. Ping Seo Master jest dostępny za darmo. Narzędzie możesz pobrać chociażby tutaj.

Analiza Backlinków ahrefs.com

Przy samodzielnym pozycjonowaniu konieczne jest badanie ilości i jakości naszych linków zewnętrznych. Tutaj moim zdaniem najlepiej sprawdza się ahrefs.com

Poznaj Windows 8: Skróty klawiaturowe

Poznaj Windows 8: Skróty klawiaturowe

Zarabianie na blogu

Zarabianie na Blogu