Tarot Online

Czy warto pracować zdalnie?

2019.03.01

0 minut i 56 sekund

Zdjęcie stockowe

Z roku na rok coraz więcej osób nie tylko na świecie, ale również w Polsce decyduje się pracować zdalnie. Jak wiadomo znajdują się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy takiej formy zarabiania pieniędzy. Nie wszyscy jednak mają świadomość jakie plusy ma praca zdalna.

Jakie są plusy pracy zdalnej?

Ludzie przede wszystkim nie mają świadomości jakie są zarobki osób pracujących w ten sposób. Należy wiedzieć, że programiści, graficy czy webmasterzy tworząc projekty w domu mogą liczyć na wynagrodzenie wynoszące nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. Ponadto oszczędza się w ten sposób czas na dojazd oraz powrót z pracy. Osoby poruszające się samochodem nie będą również wydawały pieniędzy na paliwo.

Jakie są minusy pracy zdalnej?

Praca zdalna nie jest dla każdego, ponieważ wymaga ogromnej dyscypliny. Mnóstwo osób ma również problem z oddzieleniem życia prywatnego od pracy, gdyż dom wtedy staje się miejscem pracy. Ponadto brak systematycznego kontaktu z innymi pracownikami może spowodować brak rozwoju zawodowego. W domu znajduje się także mnóstwo rozpraszaczy.