Tarot Online

Czym jest VPN i dlaczego warto go posiadać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiele osób korzysta z internetu wyłącznie za pośrednictwem VPN. Dzięki niemu zachowują oni wyższy poziom bezpieczeństwa w sieci, a także pewną anonimowość. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje dotyczące właśnie tego rozwiązania. Dowiesz się również, dlaczego naprawdę warto z niego korzystać.

Czym jest VPN?

VPN (ang. Virtual Private Network) to wirtualna sieć prywatna. Jest to rozwiązanie, które przekierowuje ruch przez zdalny serwer. Jednocześnie szyfruje go w trakcie. Standardowo, kiedy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, Twój dostawca usług odbiera żądanie, a następnie przekierowuje Cię do miejsca docelowego. W sytuacji natomiast, gdy łączysz się przez VPN, Twój ruch internetowy zostaje przekierowany przez zdalny serwer, zanim dotrze do docelowego miejsca. W związku z tym Twój adres IP, a także lokalizacja zostaje ukryta, a Ty natomiast otrzymujesz kompletnie nowy adres, który należy do serwera VPN, z którym się łączysz.

Gwarantuje to dodatkowe bezpieczeństwo i wzmacnia także prywatność online. W ten sposób nikt nie dowie się bowiem na przykład z jakiego miasta, a także, z jakiego kraju przeglądasz zasoby internetu. Jeżeli interesuje Cię rozwiązanie VPN w najlepszej wersji, możesz skorzystać na przykład z tego, które jest oferowane przez G DATA. Przekonaj się także, dlaczego warto na nie postawić.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Warto postawić na VPN przede wszystkim ze względu na to, że:

  • gwarantuje Ci ono dostęp do większej ilości treści cyfrowych (możesz bowiem omijać na przykład blokady na konkretny kraj lub rządową cenzurę),
  • Twój ruch w internecie zostaje zaszyfrowany, co natomiast zwiększa poziom Twojego bezpieczeństwa i jednocześnie prywatność w trakcie surtfowania,
  • Twój adres IP zostaje ukryty,
  • otrzymujesz ochronę w trakcie korzystania z publicznych hotspotów Wi-Fi.

Jak zatem widzisz, cyberprzestępcy nie mogą Cię wtedy śledzić i rejestrować każdego ruchu internetowego. Nie jest również możliwe sprzedawanie Twoich danych na przykład reklamodawcom lub innym cyberprzestępcom. Jeżeli interesuje Cię opisywane rozwiązanie, powinieneś zdecydować się na płatną wersję narzędzia.

Dlaczego warto zapłacić za VPN?

Darmowe sieci VPN są przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa internetowego odradzane. Dostawcy takich usług muszą przecież w jakiś sposób płacić za to, że dysponują serwerami. To natomiast oznacza, że Twoje dane mogą być przechwytywane i odsprzedawane osobom trzecim. W obieg mogą zatem przedostać się zarówno bardzo wrażliwe informacje na Twój temat, jak i te zupełnie obojętne z Twojego punktu widzenia. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy korzystasz z płatnej wersji sprawdzonego oprogramowania VPN. Wtedy bowiem pieniądze, które wpłacasz usługodawcy zostają przeznaczone na opłacenie serwerów. Nie musisz zatem obawiać się, że takiej firmie zabraknie pieniędzy i będzie sprzedawać Twoje dane.