Tarot Online

Jak zoptymalizować grafiki na stronie internetowej? Porady

Niniejszy artykuł pod tytułem Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak zoptymalizować grafiki na stronie internetowej tak, by przyciągnąć więcej odwiedzających i… klientów? Sprawdź nasze porady i popraw ruch na swojej witrynie! Zapraszamy do lektury!

Jak zoptymalizować grafiki na stronie internetowej?

Współczesne wyszukiwarki internetowe nie pracują tylko na tekście, który tworzy witrynę. Potrafią również szukać słów kluczowych w zdjęciach. Jak zoptymalizować zdjęcia i ilustracje na stronie tak, by nie tylko się szybciej ładowały, ale też były poprawnie odczytywane przez roboty Google?

Optymalizacja grafik – porady

Jak zoptymalizować zdjęcia na stronie i pozyskać ruch z Google?

  • Zmniejsz wielkość zdjęć i ilustracji – rozmiar zdjęć wpływa na czas ładowania strony internetowej. Nie tylko czytelnicy są niezadowoleni, gdy strona jest powolna, czynnik ten wpływa także na pozycjonowanie. Optymalny rozmiar zdjęcia dla witryny lub sklepu internetowego nie powinien przekraczać 100 KB. Aby zmniejszyć zdjęcie, można użyć takich programów jak TinyPNG/TinyJPG lub Light Image Resizer. Inne przydatne narzędzia do optymalizacji grafik to JPEG Compress, Fotosizer, Light Image Resizer, Fast Stone Image Viewer oraz FastStone Photo Resizer. Niektóre z tych programów nie wymagają nawet instalacji.
  • Zwróć uwagę na rozszerzenia zdjęć – w większości przypadków dla e-commerce format JPG jest lepszym rozwiązaniem niż gif lub png, ponieważ zapewnia najwyższą jakość w porównaniu do wagi i rozmiaru zdjęcia.
  • Pamiętaj o SEO – aby zoptymalizować grafikę na stronie pod kątem SEO, warto pamiętać o takich szczegółach jak na przykład atrybut ALT. To tekst alternatywny dla zdjęć, który jest widoczny dla robotów wyszukiwarek internetowych. Zdjęcia powinny być opisane w jasny i prosty sposób oraz z zastosowaniem słów kluczowych.

Optymalizacja grafik w WordPress – porady

Jak sprawić, by publikowane w WordPress artykuły ładowały się szybciej? Warto poznać kilka przydatnych wtyczek do optymalizacji zdjęć i obrazków, dzięki którym można bezstratnie zmniejszyć wagę zdjęcia lub ilustracji:

  • EWWW Image Optimize
  • ShortPixel Image Optimize
  • Compress JPG & PNG Images
  • Lazy Loading

Szukasz ciekawych i przydatnych porad z zakresu marketingu internetowego i nowych technologii? Sprawdź koniecznie serwis Porady.org. Dział Porady informatyczne na pewno Cię zainteresuje!