in

Łódź się rozwija, a Ty możesz razem z nim

Łódź się rozwija, a Ty możesz razem z nim

Łódź to miasto, które stale się rozwija. W związku z czym jego mieszkańcy, również podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje. Sprawdź, z czego słynie miasto Łódź.

Łódź od kilku lat przechodzi konkretną zmianę ze względu na rozkwit branży IT, branży badawczo-rozwojowej, centra AGD i usług wspólnych czy zaplecza biznesowe. W Łodzi pracuje już ponad kilkadziesiąt tysięcy osób z miasta i okolic, ale wciąż pojawiają się nowe miejsca pracy. Przewagą Łodzi jest na pewno bardzo rozbudowany ośrodek akademicki, dzięki czemu można znaleźć tutaj odpowiednio wyszkolone osoby. Poza tym jest tutaj kilka nowych centr handlowych, szeroka i ciekawa oferta kulturalna oraz nieustannie nowe inwestycje deweloperskie. Miasto z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjniejsze nie tylko do pracy, ale także do życia.

Łódź – czołowe miejsce edukacyjne

Łódź posiada największy atut jakim jest potencjał edukacyjny. Wiele ośrodków akademickich oraz powstały program „Młodzi w Łodzi”, który wspiera rozwój zawodowy młodych ludzi zachęca wielu studentów do pozostania w mieście. Wspiera, również lokalnych przedsiębiorców oraz inwestorów w znalezieniu wykwalifikowanych osób do pracy. Uczelnie dbają o rozwój swoich studentów zapewniając im przeróżne kierunki nauki, fakultety oraz szkolenia i kursy np. kurs SEP, który szkoli ludzi do pracy z urządzeniami, sieciami i instalacjami elektrycznymi.

Łódź idealne miejsce do życia

Łódź jak wiadomo była kiedyś stolicą polskiego kina, więc ma ona ogromny potencjał związany z kreatywnością. Miasto to oferuje wiele atrakcji i wydarzeń. Na osoby, które tutaj mieszkają lub przyjeżdżają czeka duża ilość przeróżnych targów, koncertów i gali. Jest to więc idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą podjąć karierę w branży eventowej lub kulturowej.

Poniżej znajdziesz najbardziej popularne kierunki studiów, które są wybierane przez studentów.

– psychologia,
– biologia kryminalistyczna,
– computer science,
– information technology,
– filologia angielska,
– zarządzanie,
– dziennikarstwo, projektowanie komunikacji i media,
– marketing,
– filologia hiszpańska z j.angielskiem,
– nowe media i kultura cyfrowa,
– filologia włoska,
– studia azjatyckie,
– finanse i rachunkowość,
– biotechnologia,
– prawo

Jak widać miasto Łódź nie tylko sama się rozwija w postaci nowych dróg, nowych mieszkań, nowych miejsc zieleni czy miejsc handlowo-usługowych, ale także daje wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Zebra Technologies przedstawia nowe 12-calowe wzmocnione tablety typu 2w1 z systemem Windows

Zebra Technologies przedstawia nowe 12-calowe wzmocnione tablety typu 2w1 z systemem Windows

Zebra Technologies przedstawia swój pierwszy komputer mobilny z obsługą Wi-Fi 6

Zebra Technologies przedstawia swój pierwszy komputer mobilny z obsługą Wi-Fi 6