Tarot Online

Niestandardowe pudełka na elektronikę

Niniejszy artykuł pod tytułem Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Niestandardowe pudełka są wykorzystywane przez producentów różnych branż, by wyróżnić produkt na tle konkurencji. Dają one przewagę nie tylko na sklepowej półce, ale i w sklepie internetowym – dobrym przykładem są pudełka Apple, które są przez wiele osób równie pożądane, jak markowa elektronika.

Niestandardowe pudełka – dlaczego sklepy i e-sklepy je stosują?

Niestandardowe pudełka są stosowane przez producentów różnych branż, ponieważ stanowią one dobry i tani sposób na to, by wyróżnić produkt na rynku. Wystarczy drobny zabieg – wyposażenie pudełka w okienko, zastosowanie ciekawej kolorystyki lub nadrukowanie elokwentnego napisu, by przyciągnąć wzrok klienta i zachęcić go do zakupu.

Pudełko może zadecydować o tym, że klient wybierze właśnie nasz produkt, a nie leżący obok na półce produkt konkurencji, dlatego producenci i sprzedawcy przykładają dużą wagę nie tylko do jakości produktu, ale też i jego opakowania.

Niestandardowe pudełka w świecie elektroniki

Branża elektroniczna to branża, w której trend projektowania nietypowych opakowań jest dość mocno zauważalny. Opakowania na gadżety elektroniczne są zazwyczaj wyposażone w praktyczne uchwyty, eleganckie wycięcia, niektóre z nich są nawet interaktywne.

Coraz częściej na pudełkach można znaleźć kody QR, które ułatwiają korzystanie z niektórych funkcji urządzenia. Nierzadko da się je rozłożyć tak, by posłużyły jako podstawka na zakupiony przedmiot. Wiele z nich, pomimo ogromnej oryginalności, zostało zaprojektowanych tak, by wciąż podlegały one recyklingowi i były ekologiczne.

Przykłady ciekawych opakowań w branży elektronicznej to pudełka na:

sprzęt muzyczny B&O – np. luksusowe opakowania na słuchawki douszne,

Niestandardowe pudełka B&O

płyty CD – np. heksagonalne rozkładane opakowania Dub Techno Album Package,

Niestandardowe pudełka na CD

żarówki – tutaj zdecydowanie wyróżnia się firma Green Depot i jej ekologiczne (i bardzo estetyczne) wiszące pudełka.

Niestandardowe pudełka na żarówki

A czy Wy natrafiliście na ciekawe pudełka w branży elektronicznej? Zachęcamy do dzielenia się swoimi odkryciami w komentarzach na blogu. Zachęcamy również do lektury wpisu poświęconego ekologicznym opakowaniom i ich wykorzystaniu we współczesnych branżach elektronicznych: Ekologiczne opakowania w świecie nowych technologii.