in

Niestandardowe pudełka na elektronikę

Niestandardowe pudełka na elektronikę

Niestandardowe pudełka są wykorzystywane przez producentów różnych branż, by wyróżnić produkt na tle konkurencji. Dają one przewagę nie tylko na sklepowej półce, ale i w sklepie internetowym – dobrym przykładem są pudełka Apple, które są przez wiele osób równie pożądane, jak markowa elektronika.

Niestandardowe pudełka – dlaczego sklepy i e-sklepy je stosują?

Niestandardowe pudełka są stosowane przez producentów różnych branż, ponieważ stanowią one dobry i tani sposób na to, by wyróżnić produkt na rynku. Wystarczy drobny zabieg – wyposażenie pudełka w okienko, zastosowanie ciekawej kolorystyki lub nadrukowanie elokwentnego napisu, by przyciągnąć wzrok klienta i zachęcić go do zakupu.

Pudełko może zadecydować o tym, że klient wybierze właśnie nasz produkt, a nie leżący obok na półce produkt konkurencji, dlatego producenci i sprzedawcy przykładają dużą wagę nie tylko do jakości produktu, ale też i jego opakowania.

Niestandardowe pudełka w świecie elektroniki

Branża elektroniczna to branża, w której trend projektowania nietypowych opakowań jest dość mocno zauważalny. Opakowania na gadżety elektroniczne są zazwyczaj wyposażone w praktyczne uchwyty, eleganckie wycięcia, niektóre z nich są nawet interaktywne.

Coraz częściej na pudełkach można znaleźć kody QR, które ułatwiają korzystanie z niektórych funkcji urządzenia. Nierzadko da się je rozłożyć tak, by posłużyły jako podstawka na zakupiony przedmiot. Wiele z nich, pomimo ogromnej oryginalności, zostało zaprojektowanych tak, by wciąż podlegały one recyklingowi i były ekologiczne.

Przykłady ciekawych opakowań w branży elektronicznej to pudełka na:

sprzęt muzyczny B&O – np. luksusowe opakowania na słuchawki douszne,

Niestandardowe pudełka B&O

płyty CD – np. heksagonalne rozkładane opakowania Dub Techno Album Package,

Niestandardowe pudełka na CD

żarówki – tutaj zdecydowanie wyróżnia się firma Green Depot i jej ekologiczne (i bardzo estetyczne) wiszące pudełka.

Niestandardowe pudełka na żarówki

A czy Wy natrafiliście na ciekawe pudełka w branży elektronicznej? Zachęcamy do dzielenia się swoimi odkryciami w komentarzach na blogu. Zachęcamy również do lektury wpisu poświęconego ekologicznym opakowaniom i ich wykorzystaniu we współczesnych branżach elektronicznych: Ekologiczne opakowania w świecie nowych technologii.

Gry na telefon warte uwagi

Gry na telefon warte uwagi

Czym jest content marketing?

Czym jest content marketing? Sprawdź!