in

Nowy Medal of Honor zapowiedziany

Koncern Electronic Arts zapowiedział wydanie kontynuacji cyklu Medal of Honor. MoH: Warfighter będzie tworzony w całości przez studio Danger Close i ukaże się w październiku 2012. Tymczasem na oficjalnej stronie MoH już teraz pojawił się wpis ujawniający tytuł nowej strzelanki ze studia Danger Close – Medal of Honor: Warfighter.

Informacje podane przez dewelopera (oraz przez Oficjalny Magazyn Xboksa i serwis Game Informer) są nad wyraz skąpe. Wiadomo, że multiplayer w MoH:W będzie tworzony prawdopodobnie przez samo Danger Close (tryb dla wielu graczy w poprzedniej części zaprojektował zespół DICE, odpowiedzialny m.in. za Battlefield 3). Wydany w 2010 roku MoH używał silnika Unreal Engine 3 w kampanii dla jednego gracza, a silnika Frostbite dla trybu multiplayer – Warfighter natomiast zasilany będzie w całości przez Frostbite 2.0 , ten sam, który napędza wspomnianego Battlefielda 3. Termin premiery ustalono zaś na październik 2012 roku.

Fabuła

Producenci nie nakreślili ani treści fabuły, ani nie przedstawili bohaterów, lecz najprawdopodobniej znów wcielimy się w żołnierzy elitarnej jednostki Tier 1. Czy gra ponownie zabierze nas w rejony Afganistanu, czy twórcy wybiorą inne miejsce, w którym przyjdzie nam walczyć – to również nie zostało jeszcze ujawnione. Electronic Arts obiecuje, że więcej informacji na temat MoH:W zostanie zaprezentowanych w czasie Konferencji Deweloperów Gier, która odbywać się będzie się od 5 do 9 marca 2012 roku w San Franciso.

OMX potwierdza, że MoH:W wyjdzie na Xboksa 360 – nic nie wiadomo jeszcze o planach wydania gry na inne platformy. MoH z 2010 roku wyszedł na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. W przypadku nowego dzieła Danger Close będzie zapewne podobnie.

Medal of Honor, stworzony przez studia Danger Close oraz DICE, to strzelanka FPP, w której gracz może spojrzeć na pole walki z perspektywy wysłanych do Afganistanu żołnierzy, należących do zespołów Tier 1 oraz U. S. Rangers. Recenzenci najczęściej chwalili ją za oprawę graficzną i dźwiękową oraz emocjonujący tryb multiplayer, natomiast krytykowali zbyt krótką kampanię dla jednego gracza oraz rezygnację z realizmu i autentyczności rozgrywki. Średnia ocen tego tytułu wynosi około 74%, a jego sprzedaż kształtuje się na poziomie ok. 5 milionów egzemplarzy.

 

 

Gry komputerowe lub wideo - znajdź coś dla siebie

Gry komputerowe lub wideo – znajdź coś dla siebie

Gry na telefon warte uwagi

Gry na telefon warte uwagi