Tarot Online

Prognozy dla kryptowalut i sieci blockchain na rok 2022

Niniejszy artykuł pod tytułem Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kreatywne opakowania dla producentów elektroniki należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rok 2021 był bezsprzecznie rokiem, w którym blockchain i kryptowaluty stały się coraz częstszym tematem rozmów. Zarówno jeśli chodzi o samej technologii jak i sytuacji na rynkach finansowych. Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost kapitalizacji rynkowej Bitcoina i innych kryptowalut, nadal pojawiają się niejasności związane z przyszłością tego sektora. Pojawiają się obawy o regulacje prawne i wycofanie kryptowalut z obiegu. Niektóre kraje aktywnie działają w tym temacie, mimo to ciągle pozostają pewne niejasności. Przewidywanie przyszłości nie jest proste, zwłaszcza gdy próbujemy prognozować branżę, która rozwija się tak szybko jak właśnie kryptowaluty i technologia blockchain. W związku z tym, że jednak styczeń jest miesiącem, w którym próbujemy prognozować cały rok, przyjrzymy się pewnym wydarzeniom, które mogą mieć miejsce w 2022 roku. 

Przyszłość NFT

Tokeny niewymienialne, czyli NFT prawdopodobnie zyskają jeszcze bardziej na popularności. NFT jest cyfrowym certyfikatem potwierdzających nabycie wirtualnych lub fizycznych aktywów takich jak zdjęcia, wideo czy też wpisy w mediach społecznościowych. Jednak prawa autorskie w dalszym ciągu należą do twórców. Rozważając tę kwestie technologicznie, możemy powiedzieć, że NFT to unikalny obiekt kryptograficzny, przechowywany w sieci blockchain. Rozwiązanie pomoże twórcom treści takiej jak np. obrazy, sprzedawać swoje aktywa bez pośredników czy też organizowania kosztownych wystaw w galeriach sztuki. Malarze będą mogli sprzedać bezpośrednio kupującemu, przy jednoczesnym zabezpieczeniu się do prawa wypłat tantiem. W taki sposób tokeny będą jedną z ciekawszych metod sprzedaży bezpośredniej. Wraz z rosnącą popularnością tokenów NFT, coraz częściej możemy spotkać się z akacjami content marketingowymi. Już niejednokrotnie widzieliśmy wpisy znanych celebrytów, którzy nabywają tokeny NFT. Mimo to nadal większość społeczeństwa jeszcze nie wie o co w tym wszystkim chodzi. Ten rok z pewnością zmieni świadomość nas wszystkich. 

Czas na stablecoiny

Stablecoiny to nic innego, niż cyfrowy odpowiednik tradycyjnych walut. Wydają się być najbardziej opłacalnym i bezpiecznym aktywem dla świeżych inwestorów i „ludzi z ulicy”. Wiele sieci i giełd kryptowalutowych oferuje lokaty na stablecoiny. Są znacznie bardziej opłacalne od lokat w bankach. Według raportów, w ciągu 2021 roku wykorzystanie stablecoinów wzrosło aż o 500%. To jasno pokazuje, że zaadoptowały się doskonale i nic nie wskazuje, aby to tempo spadło. Główną zaletą stablecoinów jest – jak sama nazwa wskazuje – stabilność. Nie ma to nic wspólnego ze spekulacją inwestycyjną. Wraz z przejęciem płatności kryptowalutami przez wielkie organizacje, takie jak Paypal, Visa czy Mastercard, tendencja do wykorzystywania tokenów do płatności wydaje się być trwała. Technologia w tym aspekcie spisuje się świetnie, a zastosowanie dopiero zaczyna być doceniane przez mainstream. Stablecoiny oferują w dość prosty i stabilny sposób dostanie się do sektora kryptowalut osobom fizycznym oraz instytucjom. 

Przewidywane ceny Bitcoina

Cena Bitcoina może w tym roku osiągnąć nawet 100 tys. dolarów, tak twierdzą specjaliści. Jednak nie należy brać tego, jako poradę inwestycyjną. To jaką cenę ujrzymy na szczycie wykresów będzie zależne od wielu wydarzeń oraz sezonowości rynku. Rok 2021 był zdecydowanie najlepszy dla inwestorów, zostało osiągnięte ATH, które wynosiło niespełna 69 tys. dolarów. Patrząc historycznie na wykres, można śmiało powiedzieć, że ten rok może być znacznie gorszy dla entuzjastów Bitcoina. Jednak trzeba wziąć pod uwagę panującą na świecie sytuację. Szalejąca inflacja, konflikty polityczne czy też wewnętrzne regulacje poszczególnych państw z pewnością będą miały wpływ na ceny kryptowalut. Może to być pozytywny wpływ. W związku z tym, że kryptowaluty takie jak wspominany Bitcoin jest aktywem deflacyjnym, wielu inwestorów może o tym pomyśleć, starając chronić swój majątek. Warto mieć to na uwadze i obserwować wydarzenia polityczne. 

Artykuł powstał przy współpracy z https://bvhub.com/